KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12257105
*
nr 1225 7105
Marja Casparsson
(1901-1964), Sverige
Akvareller, 3 st, Ca 25x35
Kondition: oramade
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2018
kl 20:31:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 14:43:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Marja Casparsson
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Läs mer om Marja Casparsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marja casparsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25
*
Marja Casparsson
Kondition: oramade
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Läs mer om Marja Casparsson
nr 1225 7105
Marja Casparsson
(1901-1964), Sverige
Akvareller, 3 st, Ca 25x35
Kondition: oramade
Marja Casparsson, svensk målare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 14:43:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Marja Casparsson
Marja Casparsson, svensk mÃ¥lare född i Saltsjöbaden 1901, död där 1964.Läs mer om Marja Casparsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marja casparsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25